
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Threshold Voltage | 2.64 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 25 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.7 V |
| Undervoltage Threshold | 2.64 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.7 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.58 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 2 % |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 2366
Distributors
pcbx
Unit Price$1.42687
Ext.Price$1.42687
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.42687 | $1.42687 |
| 10 | $0.91392 | $9.13920 |
| 25 | $0.81390 | $20.34750 |
| 50 | $0.73812 | $36.90600 |
| 100 | $0.66941 | $66.94100 |
| 300 | $0.60945 | $182.83500 |
| 500 | $0.55485 | $277.42500 |
| 1000 | $0.46594 | $465.94000 |
| 3000 | $0.42490 | $1274.70000 |
| 5000 | $0.38643 | $1932.15000 |
